در جستجوی هدف و معنا در زندگی

انتشار یافته در تاریخ: 10 ژانویه 2019

  استاد ساویز در این سخنرانی پرشور که به دعوت انجمن علمی و در جمع دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، از عوامل بازدارنده یک جوان در مسیر موفقیت های واقعی زندگی می گویند و به طور خاص آفت منفی نگری را به عنوان یک بیماری ذهنی توضیح می دهند. شورانگیزترین بخش این سخنرانی خاطرات کارآفرینی خود ایشان و شرح دوران عبور از سختی ها تا رسیدن به موفقیت بزرگ صنعتی-تولیدی ایشان است. در این بخش استاد داستان یک کارآفرینی بدون سرمایه اولیه را توضیح دادند.

در نظر سنجی این سخنرانی، ۹۵ درصد از شرکت کنندگان این جلسه را از نظر مفید بودن محتوا برای جوانان مخاطب، خوب یا بسیار خوب ارزیابی کردند و شرح خاطرات استاد را از به یادماندنی ترین اجزای سخنرانی دانستند.

فایل صوتی بخش اول: عبور از منفی گرایی

 فایل صوتی بخش دوم: سرگذشت خود استاد و ماجرای کارآفرینی بدون سرمایه

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلاش علمی خستگی‌ناپذیر

استاد ساویز کار تخصصی خود را در رشته مهندسی آغاز کردند و پیشینه موفقی شامل بیش از بیست و پنج سال مدیریت تولید ماشین آلات صنعتی در کشور دارند. همزمان با توجه به گرایش عمیق به مطالعات انسانی، تحصیلات خود را در حوزه جامعه شناسی و سپس روانشناسی دنبال کردند. در فاصله سالهای 1386 تا 1390 عهده دار مدیریت مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت و نیز مشاور دانشکده مهندسی برق در ارتقای فضای انسانی و پیشرفت علمی بوده و امروز ضمن ادامه تحقیقات خود، به عنوان مشاور اجتماعی معاونت فرهنگی دانشگاه به اجرای طرح هایی برای رشد پویایی و انگیزه علمی و سلامت دانشجویان مشغول هستند. علائق تحقیقاتی ایشان در حال حاضر در حوزه روانشناسی خانواده ، و روانشناسی اجتماعی و محیطی با تکیه بر محیط‌های آموزشی و فضای انسانی دانشکده ها و ارتباط ساختار و کیفیت آن ها با انگیزش و سلامت فراگیرندگان است. ایشان هرروزه سهم مهمی از وقت خود را به مطالعه و ارائه مشاوره اختصاص می دهند.