رشد و سلامت فرزندان در دوران مدرسه

انتشار یافته در تاریخ: 3 نوامبر 2013

در اولین قسمت از سخنرانی‌‌های مربوط به والدین و اولیای مدرسه، سخن از خانه آغاز می‌‌شود. واقعیت آن است که در دوران ما، بیشتر خانواده‌‌ها فرزندان خود را تربیت نمی‌‌کنند، بلکه تنها فرزندان خود را “بزرگ” می‌‌کنند. علاوه بر این، تصویری که بخش قابل توجهی از خانواده‌‌ها برای سعادت فرزندانشان ترسیم می‌‌کنند، عمدتاً فردی است و در عناصری مانند احساس مسئولیت اجتماعی، اتصال با جامعه و از خود گذشتگی کم‌‌رنگ است، و این پایه بخش عمده‌‌ای از مشکلات اجتماعی امروز ماست.

Stand_School1_Roshd vaSalamate

در این سخنرانی چند محور مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت: خانه چگونه جایی است و فضای روابط خانواده چگونه بر رشد فرزندان اثر می‌‌گزارد؟ انسان‌‌های شاخص و ارزشمند و اثرگزار در جامعه بشری محصول چه نوع خانواده‌‌هایی هستند؟ والدین برای پرورش جوانانی متفکر، دارای اعتماد به نفس و مستقل بایستی چه مواردی را “ارزش” قلمداد نمایند؟ علاوه بر این موضوعات، در خصوص تفاوت انتقاد سازنده با نگرش منفی به جامعه سخن گفته، و به آثار مخرّب پالس‌‌های منفی والدین در موفقیت‌‌های آینده فرزندان اشاره می‌‌‌شود و رویکرد مناسب خانواده در خصوص رسانه، رفت و آمد‌‌ها با اقوام و دوستان مورد تحلیل قرار می‌‌گیرد. نهایتاً به نقش خانواده در حل مشکلات درسی اشاره می‌‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلاش علمی خستگی‌ناپذیر

استاد ساویز کار تخصصی خود را در رشته مهندسی آغاز کردند و پیشینه موفقی شامل بیش از بیست و پنج سال مدیریت تولید ماشین آلات صنعتی در کشور دارند. همزمان با توجه به گرایش عمیق به مطالعات انسانی، تحصیلات خود را در حوزه جامعه شناسی و سپس روانشناسی دنبال کردند. در فاصله سالهای 1386 تا 1390 عهده دار مدیریت مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت و نیز مشاور دانشکده مهندسی برق در ارتقای فضای انسانی و پیشرفت علمی بوده و امروز ضمن ادامه تحقیقات خود، به عنوان مشاور اجتماعی معاونت فرهنگی دانشگاه به اجرای طرح هایی برای رشد پویایی و انگیزه علمی و سلامت دانشجویان مشغول هستند. علائق تحقیقاتی ایشان در حال حاضر در حوزه روانشناسی خانواده ، و روانشناسی اجتماعی و محیطی با تکیه بر محیط‌های آموزشی و فضای انسانی دانشکده ها و ارتباط ساختار و کیفیت آن ها با انگیزش و سلامت فراگیرندگان است. ایشان هرروزه سهم مهمی از وقت خود را به مطالعه و ارائه مشاوره اختصاص می دهند.